0216 540 34 84

Monthly Archives: Temmuz 2017

Yangın Tüpünün Yangın Olasılıklarına Karşı Alınacak Tedbirlerde etkisi

Yangın Tüpünün Yangın Olasılıklarına Karşı Alınacak Tedbirlerde etkisi

Yangın tüpü denildiğinde; herhangi bir  yangın olayına karşı en hızlı ve acil müdahale yöntemi olarak yangın tüpleri ilk akla gelen müdahale ekipmanlarıdır. Yalnız, kullanılan yangın tüpleri her zaman aktif halde dolumu ve bakımı yapılmış durumda olarak olası bir yangın riskine karşı hazır mıdır?

Yangın tüpü dolumu

Yangın tüpü dolumu denildiğinde çoğu insanın aklına gelen boşalmış olan tüplerin doldurulması işlemi gelmekte.  Oysa ki yangın tüplerinin içerisinde bulunan kimyasal maddelerin zamanla etkisini kaybetmesi de dolu yada boş bir yangın tüpü ile yangına müdahalede risk faktörünün hemen hemen aynı olduğu gözlemlenebilmektedir.

Bu sebeple bir çok doğal afetle birlikte bizim için ilk başlarda tedbir alabileceğimiz en önemli ve etkili afetlerden olan yangın tedbir alınabilir olarak olarak ön planda bulunuyor.
Yangın tüplerinin kontrollü olması ve bakımının yapılarak dolu ve göreve hazır biçimde bulundurulması ile çok küçük bir tutuşma esnasında bile derhal müdahale ve işlemlerle yangın büyümeden söndürülebilir ya da büyümüş bir yangının daha da can ve mal kaybına yol açacak vahim sonuçlar doğurması engellenebilir.
Her zaman diyoruz; kesinlikle unutulmamalıdır ki “Yangın öldürmez, tedbirsizlik öldürür. “

yangın tüpü dolumu

yangin_sondurme_ekibi

Peki Yangın tedbirleri nasıl alabiliriz?

İlk olarak yangına mahal verecek her türlü detayı yok etmek ile işe başlanılabilir. Ardından çok küçükte olsa gerçekleşen ihtimaller sonucu ortaya çıkabilecek yangınlarda kesinlikle arabada, evde, işte, okulda, otobüste kısacası her yerde yangın tüpü dolu, bakımlı ve hazır olarak mutlaka bulundurulmalıdır.
Anında ve hızlı müdahale için kullanılacak yangın tüpleri çoğu durumda yangını söndürebilirken çok büyük yangınlarda ise sadece yangının büyümesini engelleyebilir.

Elbette yangın tüpleri yanımızda ve hazır diye risklerden kurtulmuş olmuyoruz tabii ki. Çünkü yangın tüpünün yanımızda bulunması kadar çalışıp çalışmama durumu da en az bulunması kadar çok önemlidir. Bir yangın anında elinizi attığınız yangın tüpün çalışmaması kadar başınıza gelebilecek son derece kötü bir şey olmayacağını o anı biraz düşündüğünüzde gözünüzün önüne getirebilirsiniz.
Böyle olumsuz bir durumun yaşanmaması adına yangın tüplerin periyodik bakımlarını ve yangın tüpü dolumu işlemini profesyonellere bırakmanızı tavsiye ediyoruz.
Koçak Grup olarak sizlerle yangın tüpleriniz ve yangın projeleriniz ile ilgili çalışmaktan mutluluk duyarız.

yangın tüpü

Yangın Tüpü Dolumları

yangın tüpü dolumu fiyatları

Yangın tüpü dolumu fiyatları

Yangın tüpü dolum fiyatları için öncelikle bizlere bildirmeniz gereken kaç kg ve kaç adet yangın tüpü dolumu için fiyat almak istediğinizdir.
Yangın tüplerinde fiyat verilirken saç gövdeden ibaret olmakta olduğunu ve belirli aralıklarla içeriğinin yenilenmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.
Yangın tüpü ayrıca, 18 bar çalışma basıncı ile ufak çaptaki alevleri basit bir biçimde söndürebilir çalışma durumunu hep üst düzeyde ve hazır olarak tutmak zorundadır.
Birçok kez dolum yapılabilmesi ve fiyatının da makul olabilmesi için yangın tüpünün vanası pirinç tetik özelliğinde imal edilmektedir. Her türlü düz ve sabit zeminde muhafaza edilebildiği gibi, özel olarak üretilmiş montaj askısı ile talep edilen yukarı bir yere basitçe asılarak duvarda kalabilecek şekilde fikslenebilmektedir. Eğer bu montaj askınız da yangın tüpü dolumu fiyatları içerisinde temin etmek isterseniz, bizlere ayrıca belirtmenizi rica ederiz.

Yangın Tüpü Satış ve dolum fiyatları için en uygun ve ekonomik hizmeti hızlı biçimde verebilmekteyiz.

Yangın Söndürme Tüpü – Yangın Söndürme Cihazları imalat, bakım ve dolumu konusunda sizlere 10 yılın üzerinde teknik ve saha tecrübemiz en uygun fiyatlarımız ile hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

Yangın Tüplerinizin dolumu ve bakımları için fiyat alma amacıyla bizi 7/24 arayabilirsiniz!

yangin_sondurme_ekibi