0216 540 34 84

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Nasıl Kullanılır?

İş yerlerinin, fabrikaların, otellerin ve daha birçok işletmelerin mutfaklarında bulunan davlumbaz söndürme sistemleri nasıl kullanılır? Sorusunda bu sistem özellikle pişirme işlemi devam ettiği sürece alevlenme ihtimali yüksek olan yağların yangına dönüşmesini engelleyen çok önemli bir sistemdir. Özellikle de büyük işletmelerde çok gerekli olan sistemlerdir. Çünkü yağlar biriktikçe yanmaya başlar, buda çalışanları zor durumda bırakır, böyle bir durumda davlumbaz söndürme sistemleri işletmelerin güvenliği için son derece önemlidir. Çıkan yangınlara ne kadar çabuk müdahale edilirse o kadar iyi, çünkü mutfakta başlayan yangın tüm binaya tehlike yaşatabilir.

Davlumbaz Söndürme Sistemlerinin Düzenli Bakımları Yapılmalı mıdır?

Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılan davlumbaz söndürme sistemleri hiç bir sorun çıkarmaz, ama bakımları yapılmayan davlumbaz söndürme sistemleri ise çok kötü tehlikeli sonuçlar çıkarabilir. İşletmelerde bulunan davlumbazlar sürekli temizlense de temizlensin, içlerinde zamanla katılaşan yağ ve kirler birikir. İşte bu katılaşan yağ ve kirler işletmeler için çok büyük risk oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı da davlumbaz söndürme sistemleri çok büyük bir önem taşımaktadır.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Neden Bu Kadar Önemlidir

Davlumbazlarda çıkan yangınlar hemen söndürülmez ise yangın bütün her yeri sarabilir. İtfaiyenin anında yangını söndürmesi mümkün olmadığı için, çıkan yangının binayı sarmadan söndürülmesi gerekmektedir. İşte bu noktada davlumbaz söndürme sistemleri yangının büyümesini ve binaya yayılmasını önlemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.