0216 540 34 84

Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Yangın tüpleri hayatımız için oldukça önemli, ufak ama etkili cihazlardan birisidir. Oluşabilecek herhangi bir yangın durumunda hızlı bir şekilde kullanılabilen yangın tüpleri hayati öneme sahiptirler. Kullanan kişinin hayatını veya bir başkasının hayatını kurtarabilirler. Oldukça büyük bir öneme sahip olan yangın tüpleri de, diğer birçok cihaz gibi periyodik bakıma ve kontrollere ihtiyaç duyar. Bittiği zaman doldurulması gerektiği gibi, içerisinde bulunan kimyasal maddenin, tarihinin geçmesi durumunda da değiştirilmesi gerekir. Sahip olduğunuz yangın tüpünün dolumunu yaptırabileceğiniz ve periyodik kontrollerini sağlayabileceğiniz güvenilir firmalardan birisi olan Koçak Yangın’ı tercih edebilirsiniz. Koçak yangın ile İnternet adresleri olan http://kocakyangin.com üzerinden iletişime geçebilir ve yangın tüpünüzü kendilerine teslim edebilirsiniz. Peki, Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Yangın Tüpleri Nasıl Kullanılır?

Yangın tüpleri içerisinde bulunan söndürme kimyasalının azot sayesinde dışarı püskürtülmesi ile çalışır. Kimyasal doğrudan alev üzerine püskürtülür ve bu sayede yangın söndürülmüş olur. Direk olarak alevin üzerine püskürtülen kimyasal anında etkisini gösterir ve kaynağı fark etmeksizin birçok alev üzerinde etkili olabilir. Kullanımdan sonra içerisinde ki kimyasal biteceği için sizde şu soruyu aklınıza getirebilirsiniz; yangın tüpü dolumu nasıl yapılır?

Yangın Tüpü Nasıl Dolduruluyor?

Yangın tüpü dolumu güvenilir işletmelerden olan Koçak Yangın tarafından itina ile yapılmaktadır. Gerekli testlere tabi tutulmadan önce içeriği tamamen boşaltılan tüp, uygunlu seviyesini geçerse tekrardan doldurulur ve bir kere daha kontrol edilir. Tüp ile alakalı herhangi bir sıkıntıya rastlanmaz ise, dolum ve kontrol ile ilgili bilgiler tüp üzerine işlenir ve tüp sahibine teslim edilir. Yangın tüpünüzü doldurtmak ve bakımını yaptırmak için Koçak Yangın ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.